Zaznacz stronę

O stronie

Idea. Zadaniem Zacznij Żyć Tu i Teraz jest dostarczać przystępnej wiedzy zgodnej z naukowym stanem psychologii w postaci psychoterapii, treningu, szkoleń oraz praktycznych artykułów.

Głównym paradygmatem (=podejściem, szkołą) na ZŻ jest podejście behawioralne.

W psychoterapii jest wiele podejść, które obiecują wiele, brzmią mniej lub bardziej sensownie, natomiast nie mają danych na udowodnienie swoich obietnic. Dlaczego nauka jest ważna? To dodatkowy sposób sprawdzenia, czy i dlaczego dana technika psychologiczna działa na większej ilości osób. Im więcej danych, tym wyższym zaufaniem możemy obdarzyć dane podejście oraz łatwiej nam dostrzec niewidziane wcześniej niedoskonałości.

Behawioryzm jest jedną z najstarszych szkół psychologicznych, która od samego początku tworzona była z myślą o naukowości oraz szukaniu sposobów osiągania pozytywnej zmiany w człowieku. Artykuły na tej stronie dobierane są w ten sposób, aby były zgodne z tym duchem. W ramach behawioryzmu jedną z najpopularniejszych terapii jest Terapia Akceptacji i Zaangażowania (ACT).

Uważamy, że wszyscy Polacy zasługują na fachową, profesjonalną wiedzę oraz naukową psychoterapię zamiast niesprawdzonych bajek. Często podejmujemy też szersze tematy społeczne, naukowe, związane z dbaniem o siebie na różnych poziomach. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom świat wielu ludzi wokół nas stanie się pełniejszy i bogatszy.

 

Jak czytać stronę. Wybierz jeden interesujący cię artykuł i czytaj go z intencją dokonania zmiany w swoim życiu.

Nie czytaj za dużo. Rób.

 

Skład. Stronę prowadzi Bartosz Kleszcz, psycholog terapeuta.

Swoje teksty i tłumaczenia publikują lub publikowali (alfabetycznie):

  • Cech Radosław
  • Dudek Joanna
  • Kowalska Danuta
  • Kryca Krzysztof
  • Kwiatkowska Patrycja
  • Malara Katarzyna
  • Plichta Małgorzata
  • Sobstyl Małgorzata

Jeśli chcesz opublikować swój tekst lub tłumaczenie, wyślij mail na bkleszcz.act@gmail.com (mail obsługiwany jest przez zatrudnioną do tego osobę).