Szkolenia online

Taki powinien być cel edukacji – nie tyle wciskać ludziom do głowy różne informacje, które później wyciekną, ale umożliwić im stać się kreatywnymi, niezależnymi ludźmi, którzy odnajdą ekscytację w odkrywaniu i tworzeniu i kreatywności na jakimkolwiek poziomie i w jakiejkolwiek dziedzinie, do której poprowadzą ich zainteresowania. ~Noam Chomsky

Witaj w sekcji szkoleniowej Zacznij Żyć Tu i Teraz, gdzie możesz nauczyć się, jak stać się lepszym praktykiem i jak pomagać swoim klientom i pacjentom osiągać pozytywną zmianę w życiu.

Dysponujemy regularną ofertą szkoleń online. Skierowane one są do psychologów, psychoterapeutów, coachów, psychiatrów, studentów chcących przygotować się do pracy w tych dziedzinach oraz osób zainteresowanych formą pracy z drugim człowiekiem zgodną z trzecią falą terapii behawioralnej i kluczowym konstruktem w tej dziedzinie – elastycznością psychiczną.

Prowadzone są w tym paradygmacie z racji solidnych dowodów naukowych oraz łatwości integrowania podejścia behawioralnego z dowolnym innym.

Szkolenie odbywa się przez konferencję na Skype, będziemy w tym samym czasie posługiwać się prezentacją. W związku z tym do uczestnictwa konieczne są dwa programy – Skype oraz czytnik plików pdf (np. Adobe Acrobat Reader).

Najbliższe szkolenia

Kliknij na linki, aby zapoznać się ze szczegółami oferty.

Byłe szkolenia

Zasady prowadzenia szkolenia

Zapoznaj się z zasadami obowiązującymi na każdym szkoleniu.

Zalety szkoleń

Cena

Cena każdego szkolenia to 50 zł za godzinę udziału, co jest przemnożone przez czas jego trwania. Dwugodzinne kosztuje zatem 100 zł, dwuipółgodzinne 125 zł, trzygodzinne 150 zł itd. Dodatkowe 5 zł kosztuje wysłanie na terenie Polski zaświadczenia i faktury – proszę przy zapisie mailowym o zaznaczenie, czy korzystasz z tej opcji i czy potrzebujesz samego zaświadczenia, czy także faktury.

Chcę lepiej poznać to podejście

Paradygmat łączący wszystkie szkolenia i artykuły na stronie to elastyczność psychiczna. Jest ona mediatorem, czyli dowiedzionym naukowo czynnikiem odpowiedzialnym za skuteczność interwencji psychologicznej. Innymi słowy, jeśli interwencja (terapia, coaching, warsztat psychologiczny) działa, to dlatego, że zmianie uległ poziom elastyczności u klienta.

Metaanalizy wskazują, że terapie oparte na elastyczności są czołowymi metodami pracy z depresją, lękami, uzależnieniami, innymi problemami psychicznymi i somatycznymi (A-Tjak et al., 2015). Poza sferą kliniczną elastyczność używana jest w warunkach pracy (interwencje chroniące przed wypaleniem zawodowym i poprawiające radzenie sobie ze stresem) oraz sportowych (aktualnie korzysta z tego podejścia cała brytyjska drużyna olimpijska).

Elastyczność psychiczna to umiejętność skutecznego działania w zgodzie z własnymi przekonaniami i celami, niezależnie od tego, jakie myśli, emocje i wrażenia cielesne stają nam na drodze. Oficjalnie definiuje się ją jako:

Każdy z nas ma jakiś poziom elastyczności psychicznej.

Jest to umiejętność, którą można szkolić i której poprawy oczekujemy podczas naszej pracy z drugim człowiekiem. Ma ona różne aspekty: otwartość na doświadczenia, kontakt z chwilą obecną, znajomość wartości, realizację celów i inne. Na stronie dostępne są artykuły razem z bibliografią, które poszerzają ten temat:

Zgłoszenie, kontakt i pytania

Kontakt telefoniczny: (0048) 730 324 182. W razie braku możliwości odebrania, proszę o sms.

Proszę o zgłoszenie i pytania za pomocą poniższego formularza.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat (wymagane)

Treść wiadomości

Przepisz ten kod:captcha

Czym jest ACT | Terapia ACT | Superwizja ACT |

newsletter | fb

Powrót