Zaznacz stronę

Superwizja ACT

Prowadzi Bartosz Kleszcz

Wyrozumiałe wzięcie pod uwagę własnej gotowości [do przeżycia trudnych myśli i emocji] oraz elastyczności, zauważanie, co sprawia, że trudno ci zachować kontakt z tu i teraz, oraz dostrzeganie, jak możesz utknąć we własnym dyskomforcie, gdy jesteś w obliczu cierpienia klienta wymaga tyle samo skupienia, co uczenie się nowych narzędzi i metafor. Wprowadzenie tych tematów na superwizję kliniczną jest idealnym sposobem na ugruntowanie nauki i dalszy rozwój podejścia spójnego z ACT. (Brock, Batten, Walser, Robb 2015)

Zapraszam do skorzystania z indywidualnej superwizji w terapii akceptacji i zaangażowania ACT. Superwizja nadaje się dla osób z różnym poziomem zaawansowania, od początkujących do doświadczonych.

Nad czym możemy pracować.

  • Lepsza konceptualizacja klienta korzystając z analizy funkcjonalnej oraz modelu elastyczności psychologicznej np. sześciu procesów ACT (hexaflex), ACT matrix lub RFT.
  • Pogłębienie relacji terapeutycznej.
  • Nauka i szlifowanie filozofii pracy oraz technik ACT, rozplanowanie terapii.
  • Analiza sytuacji podczas interwencji z perspektywy procesów doświadczanych przez prowadzącego terapię lub coaching – czyli własna mini-terapia lub nakierowanie na konkretne procesy do przepracowania samodzielnie lub podczas terapii własnej.

Moje wartości. Zależy mi, aby tworzyć podczas superwizji bezpieczny, nieoceniający, współpracujący kontekst, w ramach którego łatwiej mówić o trudnościach w trakcie pracy, o możliwej drodze przez nie oraz doceniać, co idzie dobrze. Chcę, aby obie strony mogły dzielić się swoimi odczuciami, myślami, schematami, tendencjami i wartościami w sposób, który humanizuje i daje zdrową motywację do pracy. Jestem gotów tak dzielić się pomysłami, jak i podejść do niewiedzy i niepewności z ciekawością i otwartością, aby zarazem móc uczyć oraz uczyć się od innych.

Moje kompetencje. Prowadzę praktykę ACT od samego jej początku w naszym kraju. Uczestniczyłem w licznych szkoleniach ACT w Polsce i zagranicą (także superwizyjnych), prowadziłem warsztaty ACT w Europie (Bośnia, Ukraina, Hiszpania) i Chinach. Jestem w trakcie przygotowywania się do certyfikatu ACT peer-reviewed trainer oraz na bieżąco z najnowszymi badaniami ACT/RFT. Więcej o mnie.

Forma. Superwizja ACT w gabinecie w Sosnowcu lub online przez Skype. Pomocne będzie, jeśli wcześniej wyślesz maila z informacjami o temacie, który chcesz poruszyć, kliencie lub swoich trudnościach. Jeśli w grę wchodzi nagranie z sesji, to albo możemy puścić fragment do analizy podczas spotkania, albo mogę otrzymać je zawczasu do samodzielnego przesłuchania wraz z pytaniami do mnie i nakierowaniami na konkretne momenty. Wówczas koszt superwizji uwzględni także czas poświęcony na przesłuchanie i własną analizę.

Organizacja. Proszę o kontakt mailowy na bkleszcz.act@gmail.com lub przez formularz na dole strony (mail obsługiwany jest przez zatrudnioną do tego osobę). W razie pytań proszę śmiało pisać lub dzwonić +48 570 295 870. Koszt to 120 zł za ok. godzinę pracy. Przelew proszę wykonać na

Bartosz Kleszcz Psychoterapia i Szkolenia
Inteligo 50 10205558 1111168586100067
Wybickiego 3/38
41-219 Sosnowiec

[contact-form-7 id=”1254″ title=”Formularz 1″]