Brakująca biała przestrzeń życia

Przetłumaczył Bartosz Kleszcz

Przestrzeń jest oddechem sztuki. ~ Frank Lloyd Wright

Wprawdzie nie jestem projektantem, ale od zawsze byłem zakochany w koncepcji związanej z projektowaniem znanej jako biała przestrzeń.

To przestrzeń, która nie jest niczym wypełniona– jak możesz wywnioskować z wyglądu mojego bloga, jest to coś, z czego korzystam bardzo (być może nazbyt) liberalnie.

Ale biała przestrzeń może zostać wykorzystana także w projektowaniu naszego życia, a nie tylko przy czasopismach, stronach internetowych i reklamach. Korzystając z białej przestrzeni na co dzień, tworzymy miejsce, harmonię, nacisk na to, co ważne, oraz poczucie spokoju, które w bardziej załadowanym życiu jest niemożliwe.

Rzućmy pobieżnie okiem na to, jak to robić.

Zasady białej przestrzeni

Przy projektowaniu realizuje się za pomocą białej przestrzeni kilka celów:

Te same zasady możemy przełożyć na nasze życie:

Osiąganie białej przestrzeni

W teorii osiąganie białej przestrzeni nie jest trudne: usuwasz nie-niezbędne rzeczy z życia, dnia pracy, otoczenia, stanu posiadania, a pozostawiasz te niezbędne, otoczone fosą przestrzeni.

Ale (oczywiście) praktyka jest trochę inna i wymaga eksperymentów, uczenia się, praktyki. Sugerowałbym rozpoczęcie od czegoś drobnego, w jednej sferze życia, składając białe puzzle element po elemencie.

 Kilka pomysłów:Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Czym jest ACT | Terapia ACT | Superwizja ACT |

newsletter | fb

Powrót