Zaznacz stronę
Przetłumaczył Bartosz Kleszcz

Oddychaj.

Oddychanie może przemienić twoje życie.

Jeśli czujesz się zestresowany, przytłoczona – oddychaj. Uspokoi cię to i obniży napięcie.

Jeśli martwisz się czymś nieprzyjemnym na horyzoncie lub jesteś spętana przez coś, co już się wydarzyło – oddychaj. Sprowadzi cię to znów do chwili obecnej.

Jeśli uleciała z ciebie cała odwaga i zapomniałeś czy zapomniałaś swego sensu w życiu – oddychaj. Przypomni ci to, jak drogocenne jest życie i że każde tchnienie jest darem, który można docenić. Wyciągnij z tego daru jak najwięcej.

Jeśli masz zbyt wiele zadań do wykonania lub rozpraszasz się w ciągu dnia pracy – oddychaj. Pomoże ci to się skupić, skoncentrować się na najważniejszym zadaniu wymagającym właśnie twego skupienia.

Jeśli spędzasz czas z kimś, kogo kochasz – oddychaj. Pomoże ci to być obecnym z tą osobą, zamiast myśleć na temat pracy lub innych rzeczy do zrobienia.

Jeśli ćwiczysz – oddychaj. Pomoże ci to czerpać przyjemność z ćwiczeń i przez to utrzymać się dłużej w tym działaniu.

Jeśli pędzisz zbyt szybko – oddychaj. Przypomni ci to, by zwolnić i bardziej cieszyć się życiem.

Zatem oddychaj. I ciesz się każdą chwilą tego życia. Są one zbyt ulotne i nie ma ich zbyt wiele, by je nieuważnie tracić.

Wskazówka: Ustaw słowo “Oddychaj” jako swój wygaszacz ekranu lub tapetę na pulpicie albo przyklej kartkę z nim na ścianie, lodówce czy biurku. I kiedykolwiek zobaczysz to słowo – oddychaj.